تمیز کردن سنگ یکی از مسائلی است که برای تمیزی منازل و حیاط ها باید انجام داد . این تمیز کردن به منظور از بین بردن لکه ها و کثیفی هایی انجام میشود که به مرور زمان و یا اتفاق خاصی ایجاد شده است . این نوع لکه ها میتواند انواع گوناگونی داشته باشد که در ادامه به معرفی انها و طریقه از بین بردن انها میپردازیم . با ما همراه باشید .

تمیز کرد سنگ

تمیز کرد سنگ
تمیز کرد سنگ

تمیز کرد کاشی و سنگ مسئله مورد بحث این مطلب است که به ان میپردازیم و سعی داریم به شما بهترین روش پاک کردن سنگ و کاشی را بیاموزیم . برای انجام این عمل باید پیز های زیادی را در نظر داشت و برای بهتر انجام دادن کار چیز هایی را رعایت کرد . برای مثال میتوانید گزینه های زیر را مشاهده کنید

  • مقدار لکه
  • نوع لکه
  • مدت زمان وجود لکه
  • مکان لکه

با در نظر گرفتن گزینه های بالا میتوانید نوع راهی که برای از بین بردن این لکه ها و تمیز کرد سنگ و کاشی انتخاب کرد و از ان استفاده نمود . لوازم و راه کار های بسیاری وجود دارند که میتوانند به شما در انجام این کار کمک کنند . استفاده از این ابزار بسته به گزینه های بالا میباشد که با در نظر گرفتن انها میتوانید کار خود را شروع کنید . در ادامه انواع راه حل ها و تجهیزالت و لوازمی که نیاز دارید برای این کار را به شما معرفی خواهیم کرد . با ما همراه باشید .

انواع لکه ها

برای استفاده از این ابزار و تجهیزات باید در نظر داشت که لکه و کثیفی شما از چه نوع و جنسی میباشد . شما نمی توانید لکه های رنگ را همان گونه که لکه های گرد و خاک را از بین میبرید ، ببرید . به این دلیل است که باید نوع لکه را در نظر داشته باشید . این لکه ها ممکن است به اسانی پاک شوند و نیازی به انجام کار خاصی نباشد ولی در مقابل ممکن است به این راحتی ها از بین نروند و برای از بین بردن انها نیاز به تجهیزات مخصوص و مختصص باشد . تمیز کرد سنگ با استفاده از این تجهیزات اسان تر صورت میگیرد.

اگر این لکه ها به اسانی تمیز و پاک شوند ما به شما راه حل تمیز کردن انرا معرفی میکنیم و اگر به این اسانی ها از بین نروند ما به شما تیم متخصصی برای انجام این کار پیشنهاد میکنیم . درد ادامه میتوانید انواع لکه ها را مطالعه کنید

1- لکه های رنگ

لکه های رنگ جزو لکه هایی هستند که به راحتی نمیتوان از دست انها خلاص شد و باید از تجهیزات مناسبی استفاده کرد . نوع رنگ ها نیز اهمیت بالایی دارند ولی اغلب انها را میتوان با یک روش از بین برد . برای از بین بردن لکه های رنگ اولین چیزی که به ذهن ما میرسد استفاده از تینر و بنزین است . باید اعترافکنیم که این یک روش خوب بوده و میتوان در برخی مواقع از ان استفاده کرد . ولی برای همه لکه ها نمیتوان از ان استفاده کرد .

لکه رنگ ها را میتوانید با استفاده از محلول جوش شیرین و یا اسید های خورنده از بین ببرید . استفاده از این محلول و جوش شیرین نیازمند مهارت خاصی نیست ولی باید هنگام استفاده از انها دقت کافی را نمود تا برای شما خطری نداشته باشد . برای استفاده از جوش شیرین ، شما ابتدا باید جوش شیرین را با اب مخلوط نکنید تا به شکل خمیری در اید پس از ان این محلول را روی لکه بگذارید تا انرا تجزیه کند ( دقت داشته باشید که اگر لکه رنگ شما رنگ روغنی باشد شما میتوانید ابتدا از کارتک برای برداشتن رنگ استفاده کنید و بعد از ان از محلول برای از بین بردن جای لکه استفاده کنید ) سپس انرا با اب بشویید . همچنبین میتوانید از نوشابه نیز استفاده کنید ( بهتر است از نوشابه کوکاکولا استفاده کنید ) . از اسید های خورنده نیز میتوان به دیسکیلر اشاره نمود که بزای از بین بردن لکه استفاده میشود فقط در استفاده از ان دقت کنید .

2- کثیفی گرد و خاک

برای تمیز کرد سنگ و کاشی از گرد و خاک میتوانید از اب و محلول مایع ظرف شویی استفاده کنید و این گرد و خاک ها را از بین ببرید . ولی با گذشت زمان و استفاده کردن و حتی استفاده نکردن از سنگ و کاشی ، لکه های زیادی به وجود می ایند که از بین بردن انها با اب و مایع ظرف شویی امکان پذیر نیست . برای این کار شما باید از لوازم و تجهیزات مخصوص استفاده کنید تا بتوانید از دست این لکه ها خلاص شوید . از انواع این تجهیزات میتوان با واتر جت ، واتر سندبلاست و کف شویی و کف سابی اشاره کرد .

شما میتوانید با در نظر گرفتن میزان و عمر لکه ها این این دستگاه ها استفاده کنید . واتر جت برای از بین بردن لکه های سطحی مناسب میباشد که از فشار بالای اب برای این کار استفاده میکند . واتر سندبلاست برای لکه هایی با عمق و عمر طولانی تر مناسب است که میتوانید با استفاده از انها لکه های زیادی را از بین ببرید .

کف شویی و کف سابی را زمانی استفاده میکنند که این لکه کچ و سیمان و یا رنگ و روغن با عمر های بالا باشد . کف شویی تمام لکه ها را از بین میبرد ولی کف سابی یک لایه سطحی از روی سطح برداشته و انرا سیقل میدهد . استفاده از این دو وسیله میتواند تمامی لکه ها را از بین ببرد و سطح شما را کاملا صاف و سیقلی کند.

از لکه های دیگر میتوان به گچ و سیمان ، روغن ، و… اشاره کرد که با استفاده از موارد در بالا گفته شده میتوان تمام انها را از بین برد و تمیز کرد سنگ کاشی را تکمیل کرد .

اوستا یاب

شما میتوانید لکه ها را با استفاده از راه حل های گفته شده از بین ببرید ولی اگر این امکان برای شما فراهم نبود مینوانید با گروه خدماتی اوستا یاب تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید .

گروه خدمات یوستا با برند تجاری اوستا یاب با داشتن لپبیش از 15 سال تجربه و دارا بودن کادری کاملا مجرب و با سابقه میتواند سفارش شما را به بهترین نحو انجام دهد .

شما میتوانید با ارسال نظرات ، انتقادات و پیشنهادات ما را در بهتر کردن خدماتمان یاری کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *