آموزش, خدمات

رنگ کاری دیوار

رنگ کاری و رنگ امیزی یکی از ارکان اصلی زیبایی ساختمان است که میتوان این عمل را هم در داخل ساختمان و هم خارج ساختمان انجام داد . انتخاب رنگ در رنگ امیزی ها اصولا کار علاقه ای است و باید برای زیبایی خانه هر کس برای خود تصمیم گیرد . البته تمام رنگ ها برای رنگی کردن و از ان زنگ سفید در اوردن نیست و ممکن است به دلیل کثیفی ها و لکه هایی که روی دیوار مانده بخواهیم رنگ سفید به ان بزنیم تا مثل روز اولش زیبا و ساده بهنظر بیاید .

رنگ کاری و انواع ان

همان طور که در بالا اشاره شد رنگ کاری چند نوع داردکه برای توضیح بیشتر ان با ما همراه باشید.

رنگ کاری سفید کاری

همان طور که اشاره کردیم این نوع رنگ کاری زمانی صورت مگیرد که دیوارها به دلیل کثیفی و زیاد بودن لکه ها به رنگ کاری نیاز پیدا میکنند و شما همان ظاهر ساده را میخواهید . در این حالت شما رنگ سفید تهیه میکنید و با اتفاده از ابزار های رنگ کاری که در ادامه توضیح خواهیم داد به رنگ کاری دیوا ها میپردازید . این ساده ترین نوع رنگ کاری میباشد که میتوانید د رادامه تصویری از ان مشاهده کنید .

سفید کردن دیوار
سفید کردن دیوار با استفاده از رنگ

همان طور که درتصویر مشاهده میکنید با استفاده از قلم مو رنگ امیزی دیوار را انجام میدهند .

رنگ کاری دیگر رنگ ها

در این نوع رنگ کاری از رنگ هایی به غیر از رنگ سفید استفاده میکنند و برای زیبا کردن وتنوع دادن مورد استفاده قرار میگیرد . این نوع رنگ امیزی با استفاده از یک رنگ و یا ترکیب چند رنگ برای به دست اردن یک رنگ تازه صورت میگیرد دردر داخل ساختمان بیشتر رنگ امیزی اتاق خواب ها این گونه است . در انتخاب رنگ برای اتاق کودکان بیشتر از رنگ های شاد مانند ابی اسمانی و سبز روشن استفاده میشود و برای رنگ اتاق خواب جوانان از رنگ هایی مانند قهوه ای روشن ، سبز تیره و ابی پر رنگ استفاده میشود .این رنگ امیزی ها نیز توسط ابزاری مانند قلم مو صورت میگیرد.

در ادامه میتوانید تصویری برای نمونه مشاهده کنید

رنگ اتاق جوانان
رنگ اتاق جوانان

در تصویز بالا نمونه ای از رنگ اتاق جوانان را مشاهده میکنید که بسیار زیباست .این نوع رنگ ها ارامش بخش هستند و برای جوانان که در دوره تلاتم هستند بسیار مناسب میباشد.

رنگ کاری طرح دار

در این نوع رنگ کاری اقلب از غلطک های طرح دار استفاده میشود تا هم زیباتر و هم دقیق تر به نظر برسد . شما برای طرح دار کردن دیوار های خانه تان حتمی نباید از غلطک های طرح دار استفاده کنید و میتوانید کار خود را با استفاده از قلم مو ها با سایز ها و اندازه های مختلف به انجام برسانید.این نوع رنگ امیزی را میتوان روی همه رنگ ها انجام داد فقط باید توجه داشته باشید که از چه رنگ هایی استفاده میکنید .انتخاب ترکیب رنگ درست و مناسب یکی از ارکان اصلی این نوع رنگ امیزی است .به این دلیل که شما وقتی به رنگ امیزی نگاه میکنید قبل از متوجه شدن شکل ان رنگ ان را میبینید و اگر ترکیبخوبی نداشته باشد متاسفانه جلوه خوبی نیز نخواهد داشت .در ادامه نمونه ای از ترکیب رنگ مناسب را میتوانید مشاهده کنید .

تصویر غلطک طرح دار

ترکیب رنگ سفید و خاکسری
ترکیب رنگ سفید و خاکسری

در تصویر بالا شما غلطک طرح دار را مشاهده میکنید که در حال انجام رنگ کاری میباشد .ترکیب رنگ سفد و خاکسری ترکیبی زیبا و ساده است که میتوانید علاوه بر اتاق ها بر روی دیوار های حال و پزیرایی نیز انجام دهید .

شما اگر غلطک طرح دار در اختیار ندارید و نمیتوانید تهیه کنید .میتوانید ازغلطکهای معمولی و الگو ها استفاده کنید . این عمل کار شما را اسان و راحت میکند بدین صورت که شما غلطک را اغشته به رنگ میکنید و روی الگو های طرح دار میکشید و این طرح ها روی دیوار می افتد و نمای زیبایی را به شما میدهد . در قسمت پایید میتوانید نمونه ای از این رنگ کاری را مشاهده کنید .

استفاده از صفحه الگو
استفاده از صفحه الگو

فقط باید ما دقت داشته باشید که از الگو ها به درستی استفاده کنید تا طرح شما به زیبایی تشکیل شود .

در صورت نداشتن الگو ئ غلطک شما میتوانید از قلم مو های ساده نیز استفاده کنید و بنا به خلاقیت تان طرح های زیبایی را به وجود بیاورید . البته کار اسانی نیست و نیاز مند مهارت بالایی میباشد . این نوع رنگ کاری نیز کمک شایانی به زیبایی منزل شما میکند . در قسمت پایین میتوانید نمونه ای از این نوع رنگ امیزی را مشاهده کنید .

زدن طرح با قلم موی ساده
زدن طرح با قلم موی ساده

رنگ کاری نمای بیرون ساختمان

رنگ کاری بیرون ساختمان در زیباتر دیده شدن نمای ساختمان کمک شایانی میکند . در رنگ امیز نمای خارجی ساختمان میتوان از انواع رنگ امیزی که در بالا توضیح داده ایم استفاده کرد . به دلیل اینکه این نوع رنگ امیزی در تماس مستقیم به هوای ازاد است باید مقاومت زیادی داشته باشد تا بتواند در شرایط جوی و الودگی ها مقاومت کند .در این نوع رنگ امیزی از رنگ های متفاوتی نسبت به رنگ های داخل ساختمان استفاده میشود که در ادامه تعدادی از انها را توضیح خواهیم داد .

انواع رنگ های نمای ساختمان

1-رنگ اکریلیک

رنگ های اکریلیک از جمله رنگ هایی هستند که مورد استفاده اکثر رنگ کاری ها و کسانی که در این حرفه کار میکنند است .این رنگ ها به دلیل دوام و خواصیت الاستیک انها برای رنگ نما مناسب بوده و میتواند رنگ خوبی برای ساختمان شما باشد

رزین رنگ اکریلیک

پایه این رزیناب وروغن است . این رزین مقاومت یالایی در برابر اشعه مضر خورشید است . این رزین در رنگ امیزی نما از جنس گچ سیمان و سفال مناسب است .

2. رنگ کنیتکس

پایه این رنگ نیز اب و روغن است. نوع روغنی این رنگ مناسب رنگ امیزی نماست به دلیل عمر بالا و مقاومتش در برابر رطوبت

3-رنگ روغنی

این رنگ بیشتر مناسب رنگ کاری نرده ها و دری و پنجره فلزیست . پایه این رنگحلال نفتی است و مقاومت خوب ان در برابر رطوبت این رنگ را مناسب رنگ امیزی پنجره ها و نرده ها کرده

4-رنگ استخری

رنگ استخری مقاومت بالایی در برایر رطوبت و اشعه مضر خورشید دارد . شما میتوانید اطلاعات بیشتری در باره این رنگ در این لینک به دست اورید .

5- رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی بیشتر در صنعت کاربرد دارد و لی مقاومت بالای ان این رنگ را جزء یکی از رنگ های ساختمانی قرار داده

6- رنگ نانو

همان طور که از اسمش پیداست این رنگ عایق بسیار خوبی برای نما خواهد بود و از کیفیت بالایی نیز برخوردار است . بدیل مقاومت و عایق خوبی بود مناسب رنگ امیزی نماست و در تماس با هوا و شرایط جوی میتواند کار سار باشد .

لوازم مورد نیاز در رنگ کاری

1- قلم مو

یکی از اولین و مهم ترین لوازمی که در رنگ کاری نیاز است قلم مو رنگ امیزی است .این قلم هابنا به استفاده هایی که دارند از اندازه های متنوغی برخوردار هستند .با استفاده از این ابزار میتوان به راحتی عمل رنگ امیزی را انجام داد .

انواع قلم مو های رنگ امیزی
انواع قلم مو های رنگ امیزی

2- پد های رنگ امیزی

این پد ها اغلب شکل مستطیل دارند و از سطحی صاف برخوردارند .

این پد ها وسیله ای مناسب برای رنگ امیزی سطوح صاف است . اگر میخواهید دیوار ها و سطوح صاف را رنگ بزنید ما به شما این وسیله را پیشنهاد میدهیم .

پد های رنگ امیزی
پد های رنگ امیزی

3- اسپری و پیستوله

این وسیله به شماکمک میکند تا در عرض زمان کوتاهی سطح زیادی را به راحتی و بایک ضخامت رنگ امیزی کنید . استفاده از این وسیله راندمان کار شمارا به صورت چشم گیری افزایش میدهد . اغلب شرکت ها و گروه های خدماتی از این وصیله استفاده میکنند تا راندمان کارشان بالا رود .

پیستوله رنگ امیزی
پیستوله رنگ امیزی

4- غلطت رنگ امیزی

غلطک رنگ میزی به راحتی کار رنگ امیزی را انجام میدهد . استفاده از این وسیله اسان است و به راحتی میتوان به کمک ان عمل رنگ امیزی را انجام داد. اگر شما یک رنگ کار حرفه ای نیستید و میخواهید سطحی را رنگ بزنید من به شما استفاده از این وسیله را پیشنهاد میکنم .

وسیله های دیگر

وسیله های دیگری نیز در رنگ امیزی مورد استفاده قرار میگیرد مانند سنباده و کارتک که با کمک اینها قبل از رنگ امیزی روی سطح را به طور کامل تمیز میکنند .

توجه داشته باشید که قبل از رنگ امیزی حتمی روی سطح را تمیز کنید و نگذازید هیچ گرد و غباری روی سطح بافی بماند به این دلیل که اگر سطح کار کثیف باشد ممکن است بعد از انجام کار رنگ ها طبله کرده و بریزند . از این رو تمیز کردن قبل از رنگ امیزی از اهمیت بالایی برخوردار است .

اگر شما نیاز بع رنگ کار برای رنگ نمای ساختمان و یا داخل ساختمان دارید میتوانید با شماره های داده شده تماس بگیرید .

انجام تمام خدمات صنعتی ساختمانی در گروه صنعتی یوستا با برند تجاری اوستا یاب انجام میگیرد . جهت سفارش با شماره های داده شده تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید .

با ارسال نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود ما را در بهتر کردن خدماتمان یاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *