ساخت الاچیق ها یکی از سازه هایی هستند که میتوانند اوقات خوش و مرفه ی را برای شما به ارمغان بیاورند . ساخت الاچیق را میتوانید در حیاط های خودتان انجام دهید.

الا چیق ها اغلب برای استراحت و داشتن نمای زیبا و سایه استفاده میشوند ولی برخی از الاچیق ها نیز برای سایه انداختن روی وسایل نقلیه و … استفاده میشوند .این نوع سازه ها را در پارک ها و در حیات خانه ها میشود مشاهده کرد . برای ساخت این نوع سازه نیاز به طراحی پیچیده ای نیاز نیست و میشود به راحتی ساخت الاچیق را انجام داد ولی در عین حال برای زیبایی هرچه تمام تر میشود الاچیق های زیبا با طراحی های پیچیده استفاده نمود و جلوه ی خوبی به منزل و حیاط خود داد.

الاچیق زیبا
الاچیق های زیبا

در تصویر بالا مشاهده میکنید که الاچیق بسیار ساده ای با طراحی مناسب به بهترین شکل خود در امده و میتوان در ان اوقات خوشی را گذراند . در مکان های گردشی و توریستی میشود این الاچیق ها را مشاهده نمود ولی با اجاره یک شب میتوانید بفهمید که چه قدر گران است . ساخت الاچیق های با کیفیت و مدرن را میتوان از گروه خدماتی صنعتی ساختمانی یوستا خواست تا با بهترین کیفیت و صد در صد تضمینی با قیمتی بسیلر مناسب شما نیز صاحب یک الاچیق زیبا شوید.

نام الاچیق ریژه در زبان ترکمن دارد و یک واژه ترکمنی است که در زبان فارسی با آن طارم نیز گفته می‌شود .به دلیل زیبایی ساخت آن در ایران و بسیاری از کشورها رواج پیدا کرده و طرفدار های زیادی دارد. شما می توانید در ادامه طرح هایی از آلاچیق ها مشاهده کنید.

انواع الاچیق ها

انواع الاچیق ها
انواع الاچیق

در تصاویر بالا مشاهده کردید الاچیق ها طرح زیادی دارد و از جنس های مختلفی میتوان ساخت..

اما در ادامه به تعریف مدل ها و جنس های آلاچیق ها می پردازیم .

1- الاچیق های روی اب ساخت شده

الاچیق روی اب
الاچیق های روی اب

این نوع آلاچیق ها به دلیل مجاورت آنها با آب باید ضد آب باشند و مقاومت آنها در برابر نفوذ آب بیشتر از انواع دیگر الاچیق  ها باشد.ساخت این بنا ها روی اب خواهان زیادی دارد.

به دلیل محل قرارگیری آن ها و زیبایی هایی که دارند مورد پسند عموم واقع می شوند .می‌توانید در این آلاچیق از منظره زیبای دریا لذت ببرید .سقف این آلاچیق ها به دلیل بارش بیشتر در این نواحی باید ضد آب تعبیه شود و از نفوذ آب از طریق سخت جلوگیری کند.

این آلاچیق مناسب روی آب هستند و در مناطق دیگر مورد استفاده واقع نمی شوند به دلیل شرایط محیطی نمی‌توان از این آلاچیق هااستفاده بهینه کرد.

به دلیل مناظر زیبا اطراف آن این آلاچیق اغلب دیوار ندارند و با چهار ستون ساخت می شوند .آلاچیق بیشتر از چوبی می باشد که بتواند در شرایط رطوبتی مقاومت خاصی از خود نشان دهد برای حفظ رطوبت خاص این نوع آلاچیق ها باید رنگ مخصوصی به دیواره های آن اعمال شود .شما می توانید اطلاعات طی از این رنگ در این سایت مشاهده کنید 

2- الاچیق های جنگلی

الاچیق جنگلی
الاچیق جنگلی

این آلاچیق ها نیز از جنس های مختلفی ساخت می شود اغلب این حالت را به دلیل اینکه در جنگل و پارک ها  مورد استفاده قرار می گیرند باید مقاوم در برابر شرایط جوی و جانوران موذی باشد . ساخت این الاچیق ها در پارک مورد استفاده زیادی قرار میگیرد.

بیشتر ابن آلاچیق از جنس چوب می باشد که به دلیل در دسترس بودن آن و ساخت راحت و طراحی بهتر از چوب استفاده می شود .

3- خانه های درختی

خانه درختی
خانه درختی

خانه های درختی نوع دیگری از آلاچیق ها می باشند اغلب روی درخت ساخته میشود ولی انواع زیادی از انها مشاهده میشود . ساخت الاچیق در ارتفاعات به دلیل اسیب نرساندن به محیط زیست بهتر میباشد

بیشتر این نوع آلاچیق ها در کشورهای اروپایی ساخته می‌شود که به دلیل داشتن خانه های ویلایی و حیاط بزرگ تر مورد پسند واقع می شود .شما می‌توانید مشاهده کنید که که در این کشورها این خانه ها در سایز کوچکتر برای کودکان و خانواده‌ها ساخته میشود برای.سبک تر بودن این خانه ها و آسیب کمتری رساندن به درخت ها این الاچیق ها بیشتر از جنس چوب ساخته میشوند می شود .

آلاچیق های دیگر زیر شاخه این سه این سه نوع هستند .

جنس الاچیق ها

از جنس های مختلفی ساخته می شوند که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم .

1- الاچیق های فلزی

الاچیق فلزی
الاچیق های فلزی

استفاده از فلز در ساخت الاچیق به دلیل استحکام و دوام آنها مورد تایید صنعتگران می باشد .از این جنس آلاچیق ها بیشتر در الاچیق های جنگلی استفاده می شود تا در برابر حشرات موزی و شرایط جوی مختلف مقاوم باشند.استفاده از الاچیق های فلزی در روی آب و خانه های درختی توصیه نمی شود به دلیل اینکه وزن آلاچیق ها بالا بوده و ممکن است باعث بروز مشکلات زیادی شود .

2- الاچیق های چوبی

الاچیق چوبی
الاچیق چوبی

از چوب در ساخت بیشتر الاچیق ها استفاده می شود به دلیل وزن در دسترس بودن آن و اینکه می‌توان در طرح روی آن مانور زیادی داد .مقاومت و استحکام چوب از سایر انواع آن کمتر است و به این دلیل باید در محل  استفاده از آنها دقت شود .

در ساخت الاچیق های چوبی باید دقت شود که روی آنها رنگ و روکشی زده شود تا در مقابل حشرات و موریانه ها مقاومت بالاتری داشته باشد .

3-الاچیق های بتنی

الاچیق بتنی
الاچیق های بتنی

از بتن در ساخت آلاچیق بیشتر در محل هایی مانند پارک استفاده می شود که دوام بیشتری نسبت به آلاچیق های چوبی و فلزی دارد این آلاچیق ها قابل جابجایی نیستند برای همین در مکانهای اجرا می شود که نیاز به جابجایی نداشته باشند .

ساخت انواع الاچیق ها با طرح های مختلف و با استفاده از چوب فلز و بتن در گروه صنعتی ساختمانی اوستایاب انجام می گیرد.

شما می توانید برای ثبت سفارش با شماره های داده شده تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید .

گروه خدمات صنعتی و ساختمانی یوسا با برند تجاری اوستا یاب آماده دریافت سفارشات شما می باشد تا با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت شما را به خدمات مورد نیازتان  برساند .

شما می توانید با ارسا انتقادات و پیشنهادات خود ما را در بهتر کردن خدمات مان یاری کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *