سند بلاست آهن به منظور از بین بردن زنگ زدگی و اکسید اهن است. همان طور که میدانید فلزات در مقابل رطوبت با سرعت بلاتری دچار زنگ زدگی میشوند.

و همانطور که میدانید بیشتر سازه های ساخته شده در کارخانه جات و عملیات های صنعتی از فلز درست شده است. همچون تانکر ها لوله ها و توربین هاو…..

شما برای اینکه یک فلزی را در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی مقاوم کنید کافیست که طی یک وتکنش شیمیایی ابتدا به فلز مورد نظر زدزنگ بزنید و سپس با رنگ مد نظر خود آن را رنگ بزتید و اینگونه از فلز مد نظر خود حفاظت کنید.

اما در صنعت نمیتوان وقت را تلف کرد و با یک قوطی رنگ و یک قلم به جان تهجهیزات افتاد باید باید یک راه حل مناسب در این میان باشد تا با سرعت عمل بیشتری این فعالیت را انجام داد.

خوب به نظر شما این راه حل چیست؟

این راه حل چیزی نیست به جز سند بلاست آهن .

سند بلاست آهن

سند بلاست آهن چند سالی است که مورد توجه و استقبال قرار گرفته است فرایند مکانیزم سندبلاست فلزات بدین گونه است که ابتدا متریال و مواد اولیه سند بلاست را در داخل یک دستگاه متصل به کمپرسور ریخته و سپس آنرا به وسیله یک پاشنده و یا پیستوله صنعتی بر روی سطح مورد نظر میپاشد تا از اکسید آهن دور بماند اینجاست که تجهیزات از خورنده ها در امان میماند

مواد اولیه سندبلاست از رزین ها رنگ ها و عایق های مخصوص تشکیل میشود و باعث میشود که یک لایه مخالف با اکسید روی آن تشکیل شود و هر چه قدر هم که دستگاه در معرض آب و رطوبت 100% هم که باشد بازهم اتفاقی برای آن نمی افتد در این عمل باعث میشود که فلزات عمر طولانی تری داشته باشند همان گونه که میدانید رطوبت هوا باعث زنگ زدگی فلزات میشود.

سند بلاست آهن
در حال انجام سند بلاست آهن

اجرای سندبلاست آهن

نکاتی برای اجرای سند بلاست آهن وجود دارد که باید به آن توجه کرد.

ابتدا این که در هنگام سندبلاست کردن باید از لباس مخصوص و ماسک مخصوص استفاده کرد تا ذرات به داخل ریه فرد مجری وارد نشود.

چون رزین ها و مواد مورد استفاده در سند بلاست شیمیایی هستند و بسیار خطرناک اند پس باید نهایت دقت را در اینجام این فعالیت داشته باشیم.

نکات تکمیلی تر اینکه به هنگام انجام کار فاصله فرد تا سطح مورد نظر باید کمتر از 50سانتی متر باشد تا اسپری بیش از اندازه روی سطح نشیند.

و همچنین فرد به هنگام کار از ورود مواد شیمیایی و سمی در امان بماند.

تماس با ما

گروه خدماتی یوستا آماده خدمات رسانی در راستای فعالیت سند بلاست آهن میباشد. تیم خدماتی ما با در دست داشتن جدیدترین ابزار و بروز ترین تجهیزات آماده خدمات رسانی میباشد.

شماره تماس :021284233707

با تشکر از اعتماد شما

2 دیدگاه در “سند بلاست آهن چیست؟

  1. اکبر گفت:

    خیلی جالب بود با تشکر از زحماتتون

    1. میلاد سلطانی گفت:

      خیلی ممنون از بازدید شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *