پاک کردن شیشه های دور از دسترس
پاک کردن شیشه های دور از دسترس

شیشه ها نمای اصلی هر ساختمانی هستند و به همین دلیل است که در انتخاب شیشه نمای ساختمان همیشه دقت زیادی میشود تا بهترین شیشه را انتخاب کرد ، کثیف شده شیشه ها یک امر اجتناب نا پزیر است و در هر شرایطی این لکه ها و کثیفی روی شیشه ها می چسبد. پاک کردن این لکه کار اسانی نیستند مخصوصا اگر این شیشه ها در دسترس نباشند . شیشه های نما با توجه به نوع انها روش های پاک کردن نیز تفاوت میکند در ادامه به انواع این شیشه ها میپردازیم با ما همراه باشید .

شیشه های دور از دسترس

در ساختمان ها از نمای شیشه ای برای زیبایی استفاده میشود و این استفاده نمای خوبی را به ساختمان میدهد . استفاده از شیشه در نمای ساختمان فقط سلیقه ای نیست و بنا به کاربرد ساختمان ها میتوان تصمیم گرفت که از شیشه در نما استفاده کرد یا خیر . برای مثال اکثر ساختمان اداری برای نمای جلوی ساختمان ازشیشه ها استفاده میشود . این نوع ساختمان ها و ساختمان های تجاری نیز از شیشه برای نما استفاده میشود ، استفاده از شیشه مانند یک نوع ویترین است که برای تجارتشان استفاده میکنند .

به غبر از نمهنه های مثال زده شده در ساختمان های دو واحده که راه پله انها در وسط قرار دارد نیز برای زیبا تر کردن و استفاده کمتر از سنگ در نما قسمت دید و نمای راه پله ها را نیز از شیشه میسازند . در کل نمایه شیشه ای برای زیبا تر کردن ، استفاده مکتر ازمصالی مانند سنگ و اجر در نما و ویترین کردن نمای جلویی ساختمان استفاده میشود. شما میتانید در ادامه انواع شیشه های ساختمان را مشاهده کنید .

شیشه های دور از دسترس و انواع ان

در ساختمان های مختلف بنا به در صد بودجه و یا سلیقه و یا حتی بنا به نوع استفاده از ساختمان از شیشه های مختلفی استفاده میشود که در ادامه به انواع ان و توضح شان میپردازیم .

1- شیشه فلوت

شیشه فلوت یکی از اولین شیشه های تخت ساخته شده میباشد . این نوع شیشه در ضخامت های مختلفی مانند 2 میلی متر ، 4 ، 6 ، 7 و… تا بیش از 20 میلی متر ساخته میشود . به طور متداول در ساختمان ها از شیشه هایی بال خضامت 4 تا 8 میلی متر استفاده می شود این شیشه ها بیشتر به صورت تخت و بدون خمیدگی تولید میشود ، از این رو مناسب استفاده در ساختمان ها به خصوص پنجره ها هستند .این اولین نوع شیشه در استفاده در ساختمان است .

2- شیشه های مشجر و طرح دار

از دیگر شیشه های مورد استفاده در نمی ساختمان شیشه های طرح دار هستند .این شیشه ها را به دلیل تولید زیادو در دسترس بودن میتوان به راحتی تهیه نمود و از ان استفاده کرد . این شیشه ها در طرح ها و رنگ های زیادی تولید میوند و از این رو میتوانید به راحتی هر طرحی که نیاز دارید را تهیه و استفاده کنید .

3- شیشه های رفلکس و انعکاس دهنده ( اینه ای )

این نوع شیشه یکی از فراورده ها و زیر مجموعه های شیشه فلوت است. این نوع شیشه با پوشاندن ماده ای روی شیشه فلوت ساخته میشود و خاصیت انعکاس زیبایی دارا میشود . این نوع شیشه معمولا در نما های بیرونی مورد استفاده قرار میگیرد تا از زیبایی این نوع شیشه استفاده کرد . اشن شیشه ها را اگر از بیرون مشاهده کنید مانند اینه عمل میکنند و اگر از داخل نگاه کنید مانند شیشه معمولی میتوانید خارج از ساختمان را مشاهده کنید .

شیشه های رنگ

این شیشه ها با کم و زیاد شدن مواد شیمیایی که در ساخت شیشه استفاده میشود تولید میشوند .میتوان این شیشه ها را نیز این گونه تولید کرد که شیشه های ساده را در شیشه مذاب رنگی فرو میکنند تا به شکل رنگی در اید .این شیشه های رنگی زیبا بیشتر در ویترین مغازه ها ، نمایشگاه ها و محل های توریستی استفاده میشود .

شیشه ها ضد اتش

شیشه های ضد اتش و یا پیرکس در مقابل حرارت مقاومت زیادی دارند .که معمولا در ازمایش گاه ها استفاده میشود . این شیشه ها را میتوان در هرجا که نیاز دارید بنا به نیاز به شیشه ضد حریق استفاده کرد .

شیشه های دو جداره

این نوع شیشه ها از دو لایه شیشه ی ساده و یا شیشه رنگی ساخته شده است . به موازات یک دیگر با یک فاصله ی معین قرار میگیرد . بین انها مواد خشک کننده و یا خلا وجود دارد که عایق خوبی برای گرما ، سرما و صداست .

همه این شیشه ها در نمای شاختمان استفاده مشوند . نمای ساختمان جایی از ساختمان است که پاکیزه گی و تمیزی ان بسیار مهم است و دو از دسترس نیز است . اینمکان ها را میتوان با استفاده از خدمت راپل به راحی تمیز نمود .

برای سفارش خدمات راپل با بهترین کیفیت در تهران ، البرز و قم میتوانید با خدمات ساختمانی یوستا تماس بگیرید .

گروه خدماتی ساختمانی یوستا با برند تجاری اوستا یاب اماده قبول تمام خدمات ساختمانی در تهران ، البرز و قم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *