مهار سنگ نما به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی همچون سقوط سنگ نما بر سر عابرین انجام میگیرد. برای انجام این فعالیت شما باید نکاتی را بدانید و از آنها آگاهی کسب کنید.

گروه خدماتی یوستا در این مقاله کوشیده است که اطلاعات شما عزیزان را در راستای مهار سنگ نما بالا ببرد. پس با ما همراه باشید

علت فرسودگی و افتادن سنگ نما چیست

افتادن سنگ نما میتواند علت متعدد و بسیاری را داشتنه باشد از جمله این علت ها میتوان به استفاده از مصالح نامرغوب اشاره کرد اما گاها این دلیل محکمی بر این نیست . عوامل طبیعی همچون باد و باران و یا برف و همچنین تابش نور خورشید نیز میتواند در این امر موثر باشد.

یا همچنین ضربه خوردگی نیز میتوان علتی بر ریزش سنگ های نما باشد. اما نگران نباشید شما میتوانید به راحتی مهار سنگ نما را انجام دهید.

ابزار مورد نیاز جهت مهار سنگ نما

1.پیچ گالوانیزه

2.دریل (( دوهزار دور در دقیقه))

3.چکش

4.پیچ بند

5.کارتک

6.بتونه سنگی

7.در صورت نیاز چسب پلی یورتان

مراحل انجام کار جهت مهار سنگ نما

به هنگام اجرای مهار سنگ نما میتوان به دو روش این فعالیت را انجام داد. میتوان با نصب داربست این کار را انجام داد و یا میتوان این طرح را به یک فرد طنابکار سپرد.

که هر دو روش بسیار کاربردی میباشند . که فرد مجری از سمت بالا به پایین تمام سنگ نما را به وسیله ابزار آلات نام برده در محل خود محکم و مستحکم میکند و باعث جلو گیری از ریزش احتمالی و همچنین اتفاتق حوادث میشود.

اما در اینت روش تفاوت هایی نیز وجود دارد که معایب و محاسن خود را نشان میدهد که در ادامه به آنها نیز میپردازیم.

مهار سنگ نما با داربست:

مهار سنگ نما
مهار سنگ نما با داربست

همان طور که در تصویر بالا مشاهده میکنید به هنگام انجام این فعالیت به وسیله داربست نیازمند است که داربست به متراژ مدنظر نصب گردد این فرایند بسیار زمان بر میباشد زیرا باید زمانی را برای نصب و اجرا و همچنین جمع کردن داربست اختصاص داد و همچنین باید هزینه نصب و جمع کردن داربست را نیز محاسبه کرد پس از نظر منطقی این کار فرایندی پر هزینه تر به شمار میرود. البته لازم به ذکر است که نصب داربست ایمنی کار را بالا میبرد اما به نصبت هزینه بر تر نیز به شمار میرود.

مهار سنگ نما به وسیله راپل((طنابکار)):

مهار سنگ نما
مهار سنگ نما با راپل

راپل در لغت فرانسوی به معنی پایین آمدن با طناب است به همین منظور فرد طنباکار به وسیله طناب از قسمت بالا به سمت پایین فعالیت مقاوم سازی را انجام میدهد. این روش دارای ایمنی های خاصی است که باید به وسله طنابکار رعایت گردد. این کار به نسبت داربست هزینه کمتری را دارد. اما نکات ایمنی بیشتری دارد که باید توسط طنابکار رعایت گردد.

اما این فرایند توسط راپل بسیار سریع تر انجام میشود و هزینه آن به نسبت داربست کمتر میباشد.

پس ضروری است که در انتخاب مجری دقت بالایی را داشته باشید همچنین خودتان نیز اطلاعات کافی را در این زمینه داشته باشید تا بتوانید به خوبی ناظر انجام این فعالیت باشید.

قیمت مهار سنگ نما:

قیمت گذاری این فعالیت بستگی به متراژ کار و همچنین بستگی به لوازم مصرفی دارد. همچنین هر نوع از ابزارها و تجهیزات انتخابی از کیفیت خاصی برخوردار است پس شما عزیزان میتوانید ابزار و موارد مصرفی که در بالا نام برده شده است را بنا به کیفیت آن انتخاب کنید. همچنین مبلغی نیز به عنوان دستمزد به فرد مجری تعلق میگیرد و با در نظر گرفتن تمامی این شرایط نام برده شده قیمت نهایی و تمام شده ابلاغ میگردد.

گروه خدماتی اوستا یاب

گروه خدماتی اوستا یاب https://ustayab.com/%d9%be%db%8c%da%86-%d8%b1%d9%88%d9%84%d9%be%d9%84%d8%a7%da%a9-%d9%86%d9%85%d8%a7/ با کادری مجرب و همچنین به کارگیری جدیدترین و بروزترین ابزارآلات آماده خدمات پیچ رولپلاک نما رسانی به شما عزیزان میباشد.

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مشاوره رایگان با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

اعتماد شما سرمایه ی ماست و رضایت شما افتخار ماست

با تشکر از اعتماد شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *