وت بلاست، سند بلاست بدون گرد و غبار

وت بلاست
وت بلاست

وت بلاست) سند بلاست یک کلمه انگلیسی ( sandblast ) استکه معنی ان sand به معنی شن و ماسه و blast به معنی منفجر کردن و یا پرتاب کردن است . همهن طور که از معنی کلمه پیداست سند بلاست به عملی گفته میشود که در ان شن ها و ماسه ها ( مخصوص البته ) با فشار زیاد که به وسیله کمپرسور تامین میشود روی سطوح پاشیده میشود .وت بلاست نیز همین گونه است که درادامه به طور کلی به ان میپردازیم .

این عمل باعث تمیز کردن و از بین بردن لایه بالایی که اغلب کثیفی ها و لکه ها هستند میشود . این عمل در بسیاری از کار ها واجب بوده و باید قبل از انجام کار اصلی این عمل انجام شود ، مانند رنگ زدن .

در رنگ زدن اگر سطحی که روی ان رنگ پاشیده میشود تمیز و عاری از گرد و غبار نباشد بعد از عمل رنگ پاشی رنگ پاشیده شده طبله میکند و کنده میشود ، این عمل باعث پایین امدن کیفیت و جلوه کار میشود ، ولی اگر قبل از انجام رنگ کاری از سند بلاست استفاده شود روی سطح تمیز و پاک میشود و رنگ به راحتی و با کیفیت بالایی وی سطوح میچسبد . شما میتوانید برای پاک کردن و تمیز کردن سطوح مانند اجر ، سنگ ، کاشی و غیره از ان استفاده کنید و بتوانید به خوبی نتیجه بگیرید .

وت بلاست و سند بلاست

همان طور که متوجه شدید این وسیله شن پرتاب میکند پس این عمر بدیهی است که گرد و غبار تولید کند . این تولید گرد و غبار روی کیفیت کار تاثیر ندارد و لی مجری و اپراتوری که از سند بلاست استفاده میکند باید تجهیزات ایمنی مناسبی داشته باشد تا این گردو غبار به ان اسیبی نرساند ، در این جا صحبت از وت بلاست به میان می اید که این گرد و غبار را ندارد . وت بلایت مخفف واتر سند بلاست و نام انگلیس ان (water sandblasr) است . شما میتوانید فرق انرا با سند بلاست از نام ان متوجه شوید .

وت بلاست و تفاوت ان با سند بلاست

وت بلاست تنها فرقی که با سند بلاست دارد استفاده از اب در ان است . در این وسیله برای گرفته شدن گرد و غبار شن ها از ان استفاده میشود .اب به همراه شن ها پاشیده میشود و از تولید گرد و غبار جلو گیری میکند . شاید به نظرتان این عمل باعث کاهش کیفیت ان شود و لین این طور نیست این شن و ماسه با همان قدرت قبل به سطوح برخورد میکنند و باعث برداشته شدن لایه کثیفی میشود .

شما از وت بلاست میتوانید در هرجا که از سند بلاست اسفاده میکنید استفاده کنید و تنها محدودیت که دارد این است که به دلیل وجود اب در ان نمیتوان در نزدیکی مکان هایی که از انجا سیم عبور کرده شود . این عمل ممکن است باعث اتصالی و جرقه زدن شود . از وت بلاست در مکان هایی که برد الکتریکی دارند نیز نمیتوان استفاده کرد زیرا باعث بستن سولفات میشود و ممکن است برد الکتریکی را خراب کند .س

شما میتوانید از وت بلاست به جای سند بلاست استفاده کنید و همان کیفیت را دریافت کنید . بعضی از کار فرما ها نیاز به سند بلاست دارند ولی به دلیل گرد و غبار داشتن سند بلاست از ان اسفاده نمیکنند . ما در این مطلب به شما توضیح دادیم که وت بلاست چیست و چه کاربرد هایی دارد ، چه ویژگی های مثبت و چه ویژگی های منفی نسبت به سند بلاست دارد .

شما میتوانید برای سند بلاست و وت بلاست با بهترین کیفیت صد در صد تضمینی و با نازل ترین قیمت در تهران ، البرز و قم از گروه خدماتی یوستا با برند تجاری اوستا یاب کمک بخواهید . برای اطلاع از قیمت سند بلاست و وت بلاست میتوانید با شماره های داده شده تملس بگیرید و با کارشناسان ما صحبت کنید .

با ارسال نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود ما را در بهتر کردن خدماتمان یاری کنید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *