دسته‌بندی نشده

تمیز کردن سیمان از روی کاشی و سرامیک

تمیز کردن موزاییک از دست سیمان
تمیز کردن موزاییک از دست سیمان

یکی از سخت ترین لکه ها برای از بین بردن لکه های سیمان روی کاشی و موزاییک است که هم زمان زیاد و هم زحمت زیاد تری نسبت به بغیه لکه ها میبرد . ما در این مطلب سعی در اموزش از بین و تمیز کردن لکه های سیمانی را از روی کاشی ها و موزاییک ها را داریم . با ما همراه باشید .

تمیز کردن سیمان از روی کاشی و موزاییک

برای پاک کردن این نوع لکه اگر در مقیاس کم باشد ، شما میتوانید از کارتک جهت کندن این لکه ها اتفاده کنید . (( توجه : اگر از اب برای خیس کردن و و شل کردن سیمان استفاده کردید ، حتمی قبل از خشک شدن لکه را پاک کنید به این دلیل که اگر به سیمان اب بزنید و بگذارید بماند با خشک شدن اب سیمان از دفعه قبل سفت تر و محکم تر میشود ، پس به این موضوع توجه داشته باشید .

برای پاک کردن لکه سیمان شما در ابتدا باید روی سیمان اب یریزید و بلا فاصله با کارتک ان را بخراشید . این کر در مقیاس های کچک جواب خواهد داد ولی در مقیاس های بزرگ تر شما باید از تجهیزات و لوازم مخصوص استفاده کنید کار با این لوازم نیز نیاز به مهارت دارد که بدون داشتن ان مهارت ها استفاد از این لوازم و تجهیزات اشتباه است . شما در ادامه میتوانید روش های تمیز کردن لکه های سیمانی را از روی موزاییک و کاشی مطالعه کنید.

روش های تمیز کردن سیمان از روی کاشی و سرامیک

روش های متعددی برای از بین بردن و تمیز کردن سیمان از روی کاشی و موزاییک وجود دارد ولی بهترین و کاربردی ترین انها استفاده از کف شویی میباشد که ما همین روش را توضیح خواهیم داد .

کف شویی کاشی و موزاییک

این عمل شستشوی کاشی و موزاییک و سنگ فرش هاست کا با استفاده از فرچه و دستگاه مخصوص صورت میگیرد . با عمل کف شویی با استفاده از فرچه های مخصوص لایه بالایی کاشی را تمیز کردن و از لکه های موجود پاک و تمیز میکند .

و باعث صیقل دادن و نیز پاک سازی با کیفیت میشود ، در این روش از سیم فرچه و دیسکلراستفاده میشود که در ادامه هرکدام را به صورت جدا گانه تضیح خواهیم داد .

دیسکلر چیست

دیسکلر
دیسکلر

دیسکلر یا به ان رسوب زدایی نیز میگویند و این عمل با اسفاده از محلول شیمیایی به همین نام انجام میشود . تمیز کردن با این محصول به راحتی انجام نمیگیرد به دلیل خورندگی بالای ان .این محلول به دلیل داشتن خاصی رسوب زدایی بالایی که دارد در رسوب زدایی لوله های رسوب بسته نیز استفاده میشود بدین ترتیب که این محلول را با اب داخل ان لوله مخلوط میکنند و داخل لوله میریزند .ماده اصلی این محلول اسید معدنی ( inhibited acid ) و ماده محافظت کننده (inhibitor) به ان اضافه میشود. این محلول در کف سابی مورد استفاده قرار میگیرد تا از قدرت ان در رسوب زدایی استفاده شود .

سیم فرچه چیست

سیم فرچه کف شویی
سیم فرچه کف شویی

کار این فرچه از بین بردن مواد و رسوب هایی که روی سنگ و کاشی چسبیده اند است . این فرچه سطح بلایی کاشی را از موادی مانند گچ ، سیمان ، لکه های رنگ و غیره پاک و تمیز میکند . این کار سنگ و موزاییک را تبدیل میکند به همان جنسی که از کارخانه بیرون امده است ، البته توجه داشته باشید که این عمل ترک های بزرگ و سوراخ ها را ترمیم نمیکند و نباید توقع بیجا داشت . از طرفی به کاشی ها و سنگ هایی که مواد خورنده خورده و زبر شده است این نوع تمیز کردن فقط کاری موقت است و برای ان باید از عمل کف سابی استفاده کرد که در ادامه به ان میپردازیم

کف سابی چیست

دستگاهی که در عمل کف سابی استفاده میشود اسکرابل نام دارد که برای کف شویی هم از همین دستگاه استفاده میکنند و فقط فرچه انها تفاوت دارد . این عمل باعث برداشتن یک لایه از روی کاشی و سنگ میشود و کاشی های اسیب داده که ترمک دارند و یا با مواد خرنده اسیب داده اند را به روز اول خود بر میگردانند . این عمل باعث بالا رفتن مقاوت کاشی نیز میشود و کاشی را به مقاوم ترین حالت خود تبدیل میکند .

انجام این عمل ها نیازمند مهارت بالا و تجربه در این کار است . گروه خدماتی یوستا با برند تجاری اوستا یاب تمام خدمات ساختمانی را با بهترن کیفیت صد در صد تضمینی و با نازل رین قیمت در تهران ، البرز و قم انجام میدهید .

انجام تمام خدمات ساختمانی با بهترین کیفیت در گروه خدماتی یوستا .

با ارسال نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود ما را در هرچه بهتر کردن خدماتمان یاری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *