پیچ رولپلاک

پیچ رولپلاک نما

پیچ رولپلاک نما را به تکنسین های برتر گروه خدمات فنی و ساختمانی یوستا بسپارید ما اعتماد کارفرمایانمان را برترین دارایی خود می دانیم و برای قدر دانی از اعتماد شما عزیزان تمام تجربه و دانش خود را بکار می گیریم تا برترین کیفیت را به ارمغان آوریم.

برای دریافت خدمات و مشاوره و برآورد هزینه با ما تماس بگیرید :02128423707-09144225847

با ما در این پست همراه باشید تا اطلاعات کافی را در مبحث پیچ رولپلاک نما و اصول و کارکرد های آن آشنا شوید و اطلاعات کافی را کسب نمایید .

لازم می دانیم برای آشنایی شما با گروه یوستا ذکر نماییم که بیش از 15 سال تجربه و دانش و ارزش گزاری بر اعتماد شما عزیزان حافظ کیفیت خدمات ماست .

لابد شما هم می پرسید پیچ رولپلاک نما چیست ؟برای پاسخ به این پرسش شرح مختصری در زیر توضیخ داده شده است که شما عزیزان میتوانید با مطالعه آن اطلاعات لازمه را کسب نمایید .

پیچ رولپلاک نما

این روش ایمن سازی را می توان یک اصل مهم برای جلوگیری از ریزش سنگ در نما و برج ها دانست که در تمام کشور ها مورد استفاده قرار می گیرد این روش تنها روش ممکن برای مقاوم سازی سنگ های اسکوپ نشده بدون تخریب می باشد .

پیچ و رولپلاک نما

پیچ رولپلاک نما را می توان یک اصل مهم برای جلوگیری از ریزش سنگ در نما و برج ها دانست که در تمام کشور ها مورد استفاده قرار می گیرد این روش تنها روش ممکن برای مقاوم سازی سنگ های اسکوپ نشده بدون تخریب می باشد .

البته باید دانست در اصول ایمن سازی نما علاوه بر اسکوپ باید از پیچ کردن سنگ نمای ساختمان به بدنه ساختمان نیز استفاده نمود تا در طوفان و زلزله سنگ ها دچار ریزش نگردند که البته در ایران زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد .

پیچ رولپلاک نما یک لازمه مهم در ایمن سازی نماهای سنگی نو ساز و اسکوپ نشده قدیم ساخت می باشد .


ایمنی ودوام این روش حداقل 5 و حداکثر 25 الی 30 سال می باشد . شما به صورت میانگین خیالاتان بابت جلوگیری از ریزش سنگ نمای ساختمان برای 15 سال راحت باشد.

البته برای آسودگی خاطر بیشتر نسبت به بیمه حوادث نمای ساختمان که با هزینه کمی سالیانه از 250هزار تومان الی 1میلیون تومان می توانید اقدام نمایید . برای این امر کافیست به یکی از شعب بیمه ایران ،سامان و پارسیان مراجعه نمایید .


روش اجرای پیچ رولپلاک نمای ساختمان

در توضیح روش این بخش را به دو قسمت تقسیم می نماییم : 1 روش اجرای سرویس و روش ارائه خدمات :

روش اجرای سرویس : در ایمن سازی سنگ نما از نظر خطر سقوط از دریل های 3 و 4 ضامنه عادی و ضربه زن استفاده می گردد منظور از ضربه زن دریل های چکشی نمی باشد بلکه دریل های ضربه زن حدود 2000ضربه کنترل شده در دقیقه بر روی سطح وارد می نماید .

استفاده از دریل های 3 ضامنه ساده : در این روش مدت زمان ارائه خدمات به 3 برابر افزایش پیدا می نماید و هزینه آن نیز به مراتب 3 برابر می گردد.

پیچ رولپلاک سنگ نما

دریل های چهار ضامنه : استفاده از این دریل ها ضربه زن کنترل شده یکی از بهترین انتخاب های ممکن می باشد زیرا سرعت ارائه خدمات آفزایش و هزینه نیز کاهش و کیفیت کار نیز کاملا قابل قبول می باشد .

دریل های چکشی کنترل نشده : این دریل ها که بیشترین مورد استفاده را داراد به دلیل سرعت فوق العاده در خدمات و سهولت سوراخ کردن سنگ مورد استفاده بسیار ی از ارائه دهندگان می باشد یک روش اشتباه می باشد که حتی ماندگاری سنگ را کمتر می نماید .

و آسیب های جدی را به نما وارد می نماید .

پیچ ها و رولپلاک های مورد استفاده

گروه یوستا برای افزایش کیفیت خدمات و بر اساس اصل مهم کیفیت 100 درصدی خدمات برای رضایت کارفرمایان از پیچ ها و رولپلاک های مخصوص نما که دارای استاندارد بین المللی می باشند .

از رولپلاک های پروانه ای مخصوص سنگ و شیاری چنگالی استاتیک در کنار پیچ های وارداتی دیاموند گالوانیزه 5 تا 6 سانتی متری بهره می گیرد این پیچ ها دارای استحکام فوق العاده و ضد زنگ و نشکن می باشند استفاده می نماید .

این نوع پیچ ورولپلاک قابلیت تحمل فشار بار 400کیلیویی در نقطه می باشند که می تواند یک نمای ایمن را به ارمغان آورد .

پوشش روی پیچ ها

بتونه پس از پیچ رولپلاک یک اقدام جانبی می باشد گروه یوستا در صورت درخواست کافرما اقدام به بتونه رد پیچ ها می نماید .

بتونه پس از پیچ رولپلاک نما

بتونه رد پیچ ها باید قبل از شروع پیچ رولپلاک نما از سوی کارفرما درخواست گردد زیرا

ارائه خدمات پیچ رولپلاک نما به دو صورت رو کار و تو کار ارائه می گردد وجه تمایز این دو اصل را در زیر می توانید بخوانید :

پیچ رولپلاک نما به صورت رو کار : در این روش که معمولا برای سنگ های ترد و دارای عمر بیشتر از 30 سال مورد استفاده قرار می گیرد برای افزایش ایمنی و مستحکم شدن آن است در این روش سطح مسطح پیچ بروی سطح سنگ چسبیده می گردد و سنگ به نوعی بر روی پیچ سوار می گردد و ایمنی کار نیز بالا می رود .

در این روش پیچ رولپلاک نما می توان استفاده از رنگ همرنگ با ینگ را جایگزین بتونه کرد .

پیچ رولپلاک تو کار نما :

در این روش بیشتر برای سنگ های مستحکم و بدون رگه استفاده می گردد و در دیگر سنگ ها نیز قابل استفاده میباشد ولی امکان خرد سدن و ترک سنگ وجود دارد در روش تو کار سنگ کاملا خزینه شده و پیچ کاملتا درون سنگ قرار می گیرد و پساز اتمام پیچ رولپلاک سطح پیچ ها با بتونه هم رنگ سنگ پر می گردد .

انواع بتونه پیچ رولپلاک نما :

بتونه معمولی : بتونه های آماده هستند که در بازار موجود است و چند منظوره می باشید .

بتونه مخلوظی چسب آنتیک و پودر رنگ به همراه دیگر مواد مورد نیاز : دارای استحکام بالا می باشند و کاملا امکان هم رنگ کردن با سنگ را میسر می سازد .

بتونه رزِینی : بتونه رزینی کاربرد زیادی ندارد به دلیل اتلاف زیاد .

بتونه ماستیک : هزینه بسیار بالا ویژگی این نوع بتونه دمی باشد این بتونه دارای استحکام بالا می باشد و برای هر کیلو گرم مبلغ 110هزار تومان الی 200 هزار تومان می باشد که هر کیلو برای 50 مربع می باشد .

پیچ رولپلاک نما بدون داربست

همانطور که در بالا به آن پرداخته شد استفاده از طناب امروزه در صنعت ساختمان در بیشتر زمبنه ها جایگزین داربست گردیده است .

از طناب و راپل و اصول دسترسی با طناب برای موادر بسیاری مانند شستشوی نمای ساختمان ،پیچ رولپلاک ،نورپردازی نمای ساختمان،جوشکاری ،سیمانکاری و …. بهره گرفته می شود .

پیچ رولپلاک نمای ساخمان که روشی است برای جلوگیری از ریزش سنگ نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد را می توان بدون نیاز با داربست و تنها با طناب ارائه نمود .

ایمنی راپل بسیار بیشتر از داربست می باشد و امکان دسترسی مستقیم به تمام نقاط ساختمان را میسر می گردد.

برآورد هزینه پیچ رولپلاک نما

برآورد هزینه این سرویس نیاز به اطلاعات دقیق از نما و میزان آسیب میباشد.

برای مثال نمایی که در اولین مراحله برآمدگی سنگ از سطح نما باشد هزینه کمتری نسبت به سطوحی که سنگ ها دارای دوام و شل شدگی زیادی هستند میباشد .

برای بررسی نیاز نمای خود به پیچ رولپلاک سطح کلی نما کافیست با ضربه کف دست بر سطح سنگ میزان پر بودن صدا راچک کنید هر چه صدای ضربه تن پر داشته باشد نیاز مبرم تری به اقدام فوری پیچ رولپلاک دارد .

در صورتی که سنگ هایی از قسمت های مختلف نما جدا شده باشد گروه یوتا این سنگ های ریخته شده را برایتان ترمیم و کل نما را پیچ رولپلاک نما می کند .


چه مواقعی پیچ کردن سنگ جوابگو نمی باشد

در نماهایی که سنگ های آن به راحتی با کوچکترین ضربه وفشاری از نما جدا می شود پیچ کردن سنگ نیز جوابگو نمی باشد و باید کل سنگ های سطح جدا و کل نما ترمیم گردد .

جایگزین مناسب برای نما های سنگی استفاده از نمای سیمانی طرحدار می باشد .

ایمن سازی سنگ نما با پیچ کردن

سنگ نما چه اسکوپ شده و په اسکوپ نشده در زمان کوتاهتری دچار جداشدگی از مواد نگهدارنده می شوند .

برا ی جلوگیری از سقوط و ریزش سنگ نما بهترین راهکار استفاده از خدمات پیچ روئلپلاک نما می باشد .

قیمت پیچ رولپلاک نما

قیمت پیچ رولپلاک نما یک امر مهم برای کارفرمایان است از این رو بهتر است برای برآورد هزینه این بخش را کامل مطالعه نمایید .

برآورد قیمت و قیمت اعلامی به نوع پیچ ها بستگی دارد تعرفه استفاده از پیچهای درجه 2 و 3 بسیار پایینتر از قیمت استفاده از پیچ های مخصوص با ایستایی با لا می باشد .

میزان استفاده در هر متر مربع معمولا حداقل از 12 الی 15 پیچ و رولپلاک برای سطح نما استفاده می گردد و این امر یکی از استاندارد های ایمن سازی می باشد .

تعرفه بر اساس تعداد پیچ ها و نوع آن ها بیان می گردد درصورتی که خیلی از شرکت ها و گروه های خدماتی با استفاده از پیچ های نامرغوب در جه چند و کم بکار بردن پیج ها تعرفه های بسیارپایینتری را اغلام می دارند و از نداشتن اطلاعات کافی کارفرما سوئ استفاده می نمایند .

گاهی به دلیل زمان بر بودن ارائه سرویس ه دلیل آسیب زیاد سطخ نما قیمت پیچ رولپلاک نما نیز افزایش می یابد و دلیل این امر نیز مسئله افزایش زمان برای انجام سرویس می باشد .

پیچ رولپلاک نما چیست ؟

پیچ رولپلاک نما یک روش مطمعن برای ایمن سازی سنگ نمای ساختمان می باشد که از سقوط و ریزش سنگ جلوگیری می نماید .

استاندارد پیچ رولپلاک نمای ساختمان

مهمترین اصولی که در ارائه خدمات ایمن سازی سنگ نمای ساختمان برای جلوگیری از ریزش سنگ نما باید مورد استفاده قرار گیرد عبارتند از :
1.استفاده از پیچ های درجه 1 دیاموند گالوانیزه ایستایی و کششی 400
2.بهره گرفتن حداقل از 12 پیچ در هر متر مربع
3.تعویض و جا گذاری سنگ هایی که در بدنه ساختمان شل شده اند .
4. استفاده از دریل های مناسب 2000 ضربه کنترل شده در دقیقه
5.بتونه برای روکش پیچ های مورد استفاده در روش توکار برای پوشاندن
6.تکنسین های مجرب

تماس با ما

برای تماس با گروه پیچ رولپلاک نمای ساختمان گروه یوستا کافیست با شماره 02128423707تماس بگیرید .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫13 نظرها

    1. درود .دلایل گوناگونی میشه بیان کرد .مهمترین دلایل فرسودگی نواد نگهدارنده (ملاتی که پشت سنگ ها بوده در سطه گسترده به دلیل نم )و یا عدم رعایت استاندارد دریل و پیچ ها رو می شه بیان کرد

  1. ساجدی هستم از قزوین واقعا حرفه ای ترین ارائه دهنده خدمات پیچ رولپلاک نما هستید ما که از کیفیت خدماتتون راضی بودیم مخصوصا حساسیت بالای تیم اجرایی تون آقای خسروی که نشون دهنده وجدان کاری بالای ایشون هست

  2. ماشالله خوب بازار پیچ رولپلاک و نماشویی رو گرفتید دستتون به مام مجال بدین هرجا می ریم گروه یوستا

    1. ما کوچیکیم آقا، ما دوست داریم همه گروه ها و ارائه دهندگان در کنار هم کار کنیم ما درصدد رقابت نیستیم بلکه به دنبال همکاری پایا پای هستیم خداوند لطفو به ما داشته که با خیلی از همکاران بتونیم همکاری پایاپای داشته باشیم . ولی لازمه این امر تایید کیفیت خدمات براساس نظارت ناظرین ماست چون اعتماد کارفرما برای ما بالاترین ارزشو داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

درخواست خدمات و مشاوره:02128423707

بستن