سندبلاست چیست

سندبلاست چیست

سندبلاست ( sandblast ) واژه ای است که ممکت است چندین بار در شنیده باشید و یا دیگران به شما پیشنهاد کرده باشند ولی برایتان پرسش باشد سندبلاست چیست و چه کاربردی دارد .

قبل از پاسخ لازم به بیان است گروه خدمات فنی و ساختمانی یوستا برترین شرکت ارائه دهنده خدمات سندبلاست در ایران در 24 ساعت 7 روز هفته آماده ارائه مشاوره و ارائه خدمات در سرتاسر کشور می باشد کافیست با ما تماس بگیرید :02128423707

سندبلاست چیست

سندبلاست در اصطلاخ عامیانه به معنای انفجار ماسه ودیگر ذرات ریز و ساینده می باشد که منظور از انفجار پرتاب این مواد ساینده برای برداشتن سطح رویه که ممکن است رنگ ،زنگ آهن ،ملات و …. از رویسطوح می باشد که توسط دستگاه های مخصوص کمپرسور صورت می گیرد .

انواع سندبلاست

سندبلاست خشک

سندبلاست خشک روشی از ساب پاشی می باشد که تنها با استفاده از مواد ساینده و دستگاه کمپرسور هوای بسیار قوی و مخرن صورت می گیرد.

سندبلاست چیست

در این روش ساب پاشی از سیلیس ،مسباره ،ماسه و دیر مواد ساینده بهره گرفته می شود برای سازه های فلزی و ساختمانی مانند برداشت زنگ آهن رنگ با ضخامت بیش از 1 میلیمتر و جرم زدایی و برداشت ملات بهره گرفته می شود .

معایب سندبلاست خشک

  • وجود گرد و غبار بسیار زیاد
  • هزینه بالا
  • عدم بهره گیری در قطعات آلمینیومی و ضخامت کمتر از 1.5میلیمتر

هزینه سندبلاست خشک

برای این خدمات تعرفه مشخص شده ای وجود ندارد زیرا اصول و متد و روش ها در تمامی سطوح و در هر نقطه ای متغییر می باشد .برای برآورد هزینه خدمات سندبلاست کافیست با ما تماس بگیرید .021284723707

ابزار سندبلاست خشک

کمپرسر هوا : این دستگاه و ظیفه مکش و پرتاب مواد ساینده رابا استفاده از مکش هوا بر عهده دارد .

دیگ یا همان مخزن : دیگ ساب ومواد ساینده بسته به متراژ و مساحت کار اندازه های متفاوتی دارد دستگاه کمپرسر با اتصال به مخزن با مکش مواد ساینده با فشار هوا بر روی سطح پرتاب میکنند.

شلنگ مخصوص ساب پاشی

سرنازل:که هدایت گر مواد ساینده می باشد .

سندبلاست تر یا همان وت بلاست

وت بلاست نوع دیگر ساب پاشی می باشد در این متد آب جایگزین هوا می گردد.

یعنی با ترکیب آب و مواد ساینده عملیات لایه برداری صورت می گیرد . دستگاه کمپرسور یا واتر جت های بسیار قوی 600بار با مکش مواد ساینده .