کابینت آشپزخانه

رنگ زرد در کابینت

رنگ زرد در کابینت ها آشپزخانه شاید در ابتدا نظر بیشتر افراد را به خود جلب نکند. زیرا افراد بیشتر دوستدار رنگ های تیره هستند.

رنگ هایی مانند مشکی و یا بنفش بیشتر در صنعت ام دی اف های آشپزخانه به کار میرود.

اما نکته جالب در مورد رنگ زرد آشپز خانه این است که این رنگ از نظر روان شناسی تاثیر بالایی در روحیه سازی افرادی دارد که در آشپزخانه به صورت روزانه در حال فعالیت میباشند.

ما در این مقاله نکاتی را راجب این مساله بیان خواهیم کرد.

پس با ما همراه باشید.

مزیت های رنگ زرد در کابینت

رنگ زرد در کابینت

آیا تا کنون شده است که به این مسله فکر کنید که آشپزخانه شما از کمبود نور طبیعی بهره مند است .

و یا اینکه به علت کم بودن فضا نور خورشید به صورت کامل وارد آشپزخانه نمیشود.

بهترین راه حل برای این که فضای آشپزخانه حتی با کمترین تابش نور خورشید روشنایی کامل خود را داشته باشد استفاده از رنگ زرد میباشد.

البته لازم نیست که تمامی آشپزخانه را با رنگ زرد بپوشانید بلکه میتوان از رنگ هایی همچون لیمویی و زعفرانی در بعضی از جاهای آشپزخانه استفاده کرد.

استفاده از رنگ زرد باعث میشود تا تمامی سایه های موجود در فضای آشپزخانه روشن گردد. پس اگر روحیه ی شما با محیط روشن سازگاری دارد و به آن علاقه دارید.

پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ زرد میباشد.

مدرنترین طرح آشپزخانه ام دی اف سایه و زرد

رنگ زرد در کابینت

در سال 2020 یکی از بزرگترین طراحان دکوراسیون داخلی یک طرح ویژه ای از سال سال 1970 را دوباره اختراع و ابداع میکند. و آنهم استفاده از رنگ زرد در کابینت میباشد.

این دکوراسیون زیبا که در سال 1970 ساخته شده است با رنگ های زرد و قهوه ای وارد عرصه نمادهی به آشپزخانه ها شد.

ولی امروزه با طرحی زیباتر که مناسب برای نور گیری آشپزخانه نیز هست وارد صنعت نما دهی آشپزخانه شده است و ان هم استفاده از رنگ زرد و مشکی میباشد.

این فضای بسیار زیبا و عالی توسط شرکت milo طراحی و ارائه شده است. که با اضافه کردن دیواره ای سیاه رنگ به این طرح و رنگ زرد باعث میگردد که زیبایی آن دو چندان گردد.

کابینت های پایه زرد

همان طور که در تصاویر بالا مشاهده کردید رنگ زرد در کابینت چه جلوه هایی را به ارمغان می آورد . اما پایه ها و کابینت های قسمت پایینی نیز باعث زیباتر شدن آشپزخانه میشود.

رنگ زرد در کابینت

در این طرح آشپزخانه مشاهده میکنید که در قسمت پایه از رنگ زرد استفاده شده است. اما در قسمت بالایی این چنین نیست.

در قسمت بالایی از رنگ های سفید و لیمویی استفاده کرده اند. همچنین کابینت های بالایی و پایینی نیز مقداری از دوز لیمویی رنگ ام دی اف ها را بازتاب میدهند.

این طرح توسط Alys Design طراحی شده است .

ترکیب رنگ های زرد،قرمز،خاکستری

ترکیب این سه رنگ در صنعت طراحی داخلی ترکیبی فوق العاده را از خود نشان میدهد. همان طور که در قسمت های بالایی به آن اشاره شد.

رنگ زرد در کابینت خود به تنهایی باعث جذب نور میگردد. ولی ترکیب آن نیز با رنگ ها باعث فوق العاده تر شدن فضای داخلی میشود.

همان طور که در تصویر بالا مشاهده میکنید رنگ های برجسته ی این فضا یک مهمانی عالی را برای چشمانتان برگزار کرده اند.

رنگ های قرمز که در قسمت های بالا و کف آشپزخانه به کار رفته اند باعث جذب چشمها میگردند. همچنین استفاده از رنگ خاکستری در قسمت رویه ای میز و همچنین دیواره ها باعث گردیده که رنگ زرد در کابینت ها زیبایی بیشتری به خود بگیرند.

جمع بندی کلی راجب طراحی زرد رنگ در کابینت ها

به صورت کلی به نسبت مطالبی که راجب رنگ زرد در کابینت در مطالب بالا گفته شده میتوان گفت که استفاده از رنگ زرد بسیار عالی میباشد.

و همچنین رنگ زرد از انعطاف بالایی در زمینه ترکیب رنگ با دیگر رنگ ها دارد و باعث میگردد که ترکیب این رنگ با دیگر رنگ ها زیبایی آشپزخانه را دو چندان کند.

همچنین رنگ زرد باعث انعکاس نور خورشید در محیط میگردد همین امر باعث میگردد تا نور بیشتری را در محیط داشته باشیم و سایه ی کمتری را شاهد باشیم.

به همین منظور اکثر طراحان داخلی از رنگ زرد برای محیط هایی که از نور خورشید کمتری بهره میبرند از رنگ زرد استفاده میکنند.

و با در نظر گرفتن این کهخ رنگ زرد خود به تنهایی رنگی روشن است و در شادسازی روحیه افراد بسیار تاثیر بالایی را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *