حوادث

حوادث کارگاهی

حوادث کارگاهی به اتفاقاد یا رویدادی میگویند که ناخواسته به وقوع میپیوندد . انواع حوادث را میتوان به دو دسته حوادث خوب و حوادث بد تقسیم بندی کرد که ما در این مطلب به توضیح حوادث بد د فضای کارگاه میپردازیم . جهت اطلاع بیشتر در این باره با ما هممراه باشید .

حوادث کارگاهی

حوادث کارگاهی و این اتفاقات نا خواسته در انجام کار اختلالاتی را ایجاد میکند که اغلب این اختلالات باعث نا امنی در فضای کارگاه میشود . اغلب این اتفاقات را میبشود با ایمن سازی واستفاده از لوازم و تجهیزات ایمن خنثی کرد ولی اتفاقاد دیگری نیز هست که به تجهیزات مربوط نمیشود و خود شخص باعث ایجاد و بروز ان میشود . این اتفاقات از روی سهل انگاری مجری کار و اصتلاحا حواس پرتی شخص میباشد . همان طور که قبل نیز اشاره کردیم اکثر این اتفاقات با استفاده از تجهیزات نا مناسب به وقوع میپیوندد . ما در ادامه این موضوع را شکافته و درباره ان بیشتر توضیح خواهیم داد .

تجهیزات مناسب برای استفاده

استفادهاز تجهیزات مناسب احتمال وقوع حوادث را تا سطح چشم گیری کاهش میدهد . منظور از تجهیزاتمناسب ، تجهیزات استاندارد بوده که از مواد با کیفیت تولید شده است . تجهیزات یک کلمه کلی میباشد م مختص یک یا چند مورد از لوازم کارگاهی نیست . در ادامه میپردازیم به توضیح انواع انها تا بتوانیم تعداد کمی از انها را به شما عزیزان معرفی کنیم . با ما همراه باشید .

1- کلاه ایمنی

کلاه ایمنی
تجهیزات ایمنی : کلاه ایمنی

کلاه ایمنی را میتوان یکی از اولین و مهم ترین این تجهیزات دانست . این کلاه با استفاده از مواد استاندارد ساخته شدهتا سر را از برخورد ضربه محافظت کند . شما میتوانید دراکثر پروژه های معماری مشاهده کنید کهمجریان کار از این کلاهها استفاده میکنند تا برایشان اتفاق ناگواری نیافتد.

2- لباس کار

تجهیرات ایمنی : لباس کار استاندارد
تجهیرات ایمنی : لباس کار استاندارد

استفاده از این نوع لباس هنگام کار به دلیل داشتن امکانتی که دارد میتواند کمک شایانی به شما کند. همان طور که در تصویر مشاهده میکنید این لباس دارای جیب هایی است که مخصوص استفاده و گذاشتن ابزار های کار میباشد و دست رسی به ان نیز راحت است . از ویژگی های دیگر این نوع لباس کار حاحت بودن ان است . مجری کاری که این لباس را استفاده میکند باید بتواند به راحتی به کار خود بپردازد و برایش مشکلی در هنگام انجام کار پیش نیاید . برای جلوگیری از حوادث کارگاهی استفاده از این لوازم الزامی است .

3- دستکش های کار

تجهیزات ایمن : دستکش کار
تجهیزات ایمن : دستکش کار

یکی دیگر از تجهیزات ایمن که در هنگام کار از انها استفاده میشود دستکش های کار هستند . ایت دستکش ها اغلب نخی میباشند تا از عرق کردن دست جلوگیری کنند . یکی دیگر از دلایلی که این دست کش ها نخی میباشند رسانا نبودن انهاست تا در مواقع لزوم بتوان برق کاری نیز انجام داد و یا خطر برق گرفتگی را برای مجری کار کم کند . برای مصارف گوناگون دستکش های گوناگونی نیز وجود دارد برای مثال برای گچ کاری از دسنتکش پلاستیکی استفاده میشود تا از نفوذ گچ به داخل دست کش جلوگیری کند .

4- کفش کار

کفش استاندارد
کفش استاندارد

همان طور که مشاهد می کنید این کفش ها از رویه محکمی ساخته میشوند تا در مقابل ضربه هایی که به پا وارد میشوند مقاوم باشند. استفاده از این کفش ها بسیار مهم است به به دلیل این که بسیار مشاهده شده که با افتادن لوازم کاری روی پای مجری کار اسیب جدی به وی وارد کرده که اغلب جبران پذیر نیز نبوده . این کفش ها مانع عرق کردن در هنگام کار میشوند تا بتوانند به مجری کار در انجام کار خود بیشترین کمک را بکنند .

تجهیزات و لوازم ایمنی بسیاری دیگری وود دارد که بیشترمخصوص کار خاصی هستنند . به طور مثال برق کار لوازم ایمنی مخصوص به خود رادارد و این لوازم ایمن استفاده میکند .، تاسیسات ، معمار ها ، راپل کار ها ، کاشی کار ها و … همه لوازم مخصوص به خود را دارند که با استفاده از انها میتوانند امنیت کار خود را بالا ببرند.

دلایل دیگر

از دیگر دلایلی که باعث وقوع حوادث کارگاهی میشود میتوان به سهل انگاری و حواس پرتی شخص مجری اشاره کرد . این حواس پرتی میتواند دلایل بسیاری داشت باشد ولی همه باعث ایجادنا امنی در هنگام انجام کار میشود . از این رومجری کار باید تمام توجه و حواس خود را برای انجام امور خود بکار گیرد . هرساله مشاهده میکنیم که تعداد زیادی حوادث کارگاهی به دلیل یهل انگاری شخص مجری اتفاق می افتد که تلافات جبران ناپذیر زیادی را به همراه دارد . از این رو دقت در انجام کار اهمیت بسیار بالایی دارد .

گروه خدماتی یوستا با برند تجاری اوستا یاب با بیش از 15 سال تجربه و دارا بودن کادری مجرب و ماهر در تمامی امور خدماتی ساختمان بهترین کیفیت را برای شما به ارمقان می اورد . شما میتوانید با تماس با شماره های داده شده شفارشات خدماتی ساختمانی خود را ثبت کنید .

با ارسال نظرات ، انتقادات و پیشنهاداتخود ما را در بهتر کردن خدماتمان یاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *