خدمات ساختمانی, شستشوی صنعتی

شستشوی کارخانه

در این مقاله به بررسی فرآیند شستشوی کارخانه‌ای خواهیم پرداخت. شستشوی کارخانه‌ای یکی از فرایندهای مهم در صنایع تولیدی و صنعتی است که برای حفظ بهداشت و عیب‌یابی محصولات بسیار مهم است.

در ابتدا باید دانست که هدف شستشوی کارخانه‌ای چیست؟ هدف اصلی شستشو کردن تجهیزات و دستگاه‌های کارخانه، حفظ بهداشت و سلامتی کارکنان، کاهش خطر ابتلا به بیماری ها و تولید محصولات با کیفیت تر است. در صنایع غذایی و دارویی شستشوی کارخانه‌ای از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا این صنایع با مواد مصرفی انسان سروکار دارند.

فرآیند شستشوی کارخانه‌ای شامل چند مرحله است:

  1. آماده سازی تجهیزات و دستگاه‌ها: در این مرحله قبل از شروع به شستشو کردن باید تمامی تجهیزات و دستگاه‌ها از قبیل میزها، صندلی‌ها، ظروف، پرده‌ها و بازوهای روبه روی محصولات بازرسی شوند تا مطمئن شویم که هر چیزی که باید شستشو داده شود دارای شرایط لازم است.
  2. شستشو با آب و مواد شوینده: در مرحله بعد، با استفاده از مواد شوینده و آب، تمامی قطعات و تجهیزات کارخانه شسته می‌شوند. این فرآیند می‌تواند با استفاده از دستگاه‌های مخصوص شستشو انجام شود که به طور خودکار تمامی تجهیزات را شستشو می‌دهد.
  3. ضدعفونی کردن تجهیزات: پس از شستشو بهتر است تجهیزات و دستگاه‌ها با مواد ضدعفونی کننده تمیز کرد تا هیچ گونه باکتری و ویروسی در کارخانه باقی نماند.
  4. خشک کنی تجهیزات: برای اینکه تجهیزات و دستگاه‌های کارخانه خشک شوند، می‌توانید از مخزن‌های خشک کننده برای تسریع فرآیند خشک شدن استفاده کنید

گروه اوستایاب برترین و اولین پایه گذار شستشوی صنعتی در ایران با 2 دهه فعالیت مستمر با تجربه و دانش روز بشری همواره آماده ارائه خدمات در سرتاسر کشور ایران می باشد .

در ابتدا بیان کنیم که شستشوی سوله یک امر کاملا تخصصی بوده و نیاز بیه دانش و تجربه دارد .

ابزار آلات مورد نیاز

  1. واتر جت 400بار آب گرم
  2. مواد شوینده صنعتی یون منفی (وارداتی)
  3. چربی زدای صنعتی
  4. اسکرابرهوشمند تراز زن
  5. پد همسطح زن
  6. لباس و ماسک مخصوص

نحوه تمیز کردن

سخت ترین امر در این سرویس پاک کردن ذغال از روی کف کارخانه و سوله می باشد .زیر به دلیل نفوذ پذیری بالای بتن و سرامیک و چسبندگی بالای پودر ذغال این امر نیاز مند صبر و حوصله زیادی می باشد .

ضرورت استفاده از مواد شوینده یون منفی در امر تمیز کردن ذغال بسیار دارای اهمیت می باشد زیرا انباشت ذغال در کف سوله و کارخانه موجب میگردد با پیوند مولوکولی و فشردگی تبدیل به سطحی شبیه به چسب گردد .

این امر با شستشوی خالی تمیز نمیگردد و نیاز مند استفاده از مواد شوینده یون منفی می باشد .

پس از اشباء کف با مواد یون منفی حداقل باید 30 دقیقه برای تاثیر در شکافت مولوکول های زغال باید منتظر بود و پس از آن با واتر جت فشار قوی سطح شستشو داده می شود .

شستشوی دیوار کارخانه

برای زدودن زغال از دیواره ها باید مواد چربی زدای صنعتی و مواد یون منفی استفاده گردد .

استفاده از واتر جت 400 بار یک امر ضروری برای زدودن و برداشتن زغال از روی دیواره ها می باشد .

در این امر پس از پف کردن کف بر روی سطح دیواره ها با استفاده از واتر جت 400 بار با فاصله حداقل 2 متری از دیوار شستشو داده میشود فاصله کمتر موجب خالی شدن بند ها برداشت رنگ و شکسته شدن آجر را در پی خواهد داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *