طراحی داخلی

طراحی داخلی چیست

طراحی داخلی
طراحی داخلی

طراحی داخلی را میتوان به این گونه تعریف کرد :دیزاین عمل چیدمان و هماهنگ ساری رنگ ها و لوازم منزل است. در این علم تنها سلیقه مطرح نیست بلکه با کسب تجربه و مطالعه انواع کتاب ها به این علم دست پیدا میکنند . شما باید در علم چیز های زیادی بدانید و مسائل زیادی را رعایت کنید تا بتوانید یک دیزاین خوب را انجام دهید .

این طراحی به دلیل ایجاد محیط خوشایند و زیبایی در انجام میشود .این عمل در دانشگاه ها نیز تدریس میشود ولی رشته به نسبت رشته های دیگر جدید است .

واژه دکوراتیو در اواسط قرن بیستم استفاده میشد ولی به دلایلی تقریبا معنی خود را از دست داد و برای توضیح به کلمه توصیفی بهتری نیاز پیدا کرد . طراح داخلی یک کلمه جامع تر و بزرگ تر بوده که حتی به عنوان یک علم و حرفه شناخته میشود .

در کشور های اروپایی این حرفه بسیار طرفدار دارد و به عنوان معماری داخلی شناخته میشود .این حرفه دارای قوانین زیادی دارد که در ادامه به تعدادی از انها میپردازیم .

طراحی داخلی و شرایط موجود در ان

این رشته یکی از زیر شاخه های معماری میباشد.فضاهایی که در بین عناصر و کلیت انها نا همخانی و نا هماهنگی وجود نداشته باشد میتواند یکی از بهترین فضا ها و یا ساختمان ها که دارای طراحی داخلی خوبی است باشد . با در نظر گرفتن تعریف که در اول مطلب توظیح دادیم شما زمانی که درر حال انجام دیزاین و تزئین خانه و منزل خود هستید ، یک طراح داخلی حساب میشوید .

طراحی مدرن که به تازگی پا به عرصه گذاشته با این شعار که ( هرچه کم تر بهتر ) کار خود را شروع کرده . با این شعار نتیجه میگیریم که در دکوراسون داخلی مدرن هرچه کمتر از لوازم و وسایل استفاده شود بهتر است . به طور مثال در اتاق هایی که باطراح مدرن ایجاد شده سادگی وجود دارد و بیشتر نیز از رنگ های تیره مانند رنگ مشکی و قهوه ای سئخته استفاده میشود .

این رنگ ها به اصطلاح به اتاق نمای کلاسیک و مدرن میدهد . معمولا با استفاده از وسایلی مانند میز ، کاناپه مبل های کوچک و اشیائی مانند این ها این نوع دکوراسیون داخلی صورت میگیرد که طرفداران زیادی نیز دارد .

ارکان اصلی در طراحی داخلی

طراحی داخلی ، چیدمان و ایجاد فضای داخلی اصولا دو فاکتور بسیار مهم دارند که زیبایی و کارایی را میتوان مثال زد . این دو فاکتور مهم ترین مسئله در دیزاین داخلی است . زیبای که از ارکان اصلی این حرفه است نیاز به توضیح ندارد زیرا ما تمام این کار ها را برای ایجاد و ساخت فضایی انجام میدهیم که در ان به ارامش برسیم و با دیدن ان لذت ببریم.

کارایی نیز موضوع مهمی است که باید به ان توجه داشت . اینکه لوازمی که در طراحی داخلی استفاده میشود نیاز است یا خیر ، ایا مکانی که برای ان در نظر گرفته ایم مکان مناسبی است که بتوانیم از کارایی ان وسیله به خوبی استفاده کنیم یا خیر . اینها همه از رکن کارایی هستند که باید به انها توجه بسیاری شود .

برای داشتن یک طراحی بی نقص و زیبا باید تمام این مسائل را رعایت کنیم تا بتوانیم به خود یک طراح داخلی و دیزاینر خوب بگوییم .

مسائل حائز اهمیت دیگر

مسائل بسیار دیگری وجود دارد که بتوان به کمک انها یک طراح و دیزاینر خوب شویم که در ادامه به توضیح انها میپردازیم .

1- نقشه داخلی و متراژ منزل

اولین موضوعی که باید در نظر گرفته شود مقیاس ساختمان برای دکوراسون داخلی است . باید بدانیم چه مقدار وسیله برای طراحی نیاز است و باید در کجا ها از چه وسیله ای استفاده کرد تا به ان زیبایی و کارایی که مد نظر ماست برسیم . خانه هایی که متراژ انها از 100 متر بیشتر است به دلیل امکان استفاده از لوازم مورد نیاز و باقی ماندن فضای کافی مناسب است .

2- نور محیطی و مقدار روشنایی مورد نیاز

برای دیده شدن طراحی خلق شده به نور نیاز است ، این نور اگر کم باشد به ان صورت که باید طراحی دیده نمیشود و اگر نور استفاده شده زیاد باشد چشم را اذیت کرده و باعث نارضایتی میشود . استفاده از نور طبیعی بهترین گزینه برای این کار است .

3-جدا سازی و تفکیک قسمت های خانه

برای ایجاد و طراحی داخلی نیاز است که در محله اول خانه را به قسمت های مخطلف تقسیم کرد تا برای هر قسمت بنا به استفاده ان از طراحی متفاوتی استفاده شود .

4- کاغذ دیواری ها و پوشش های دیوار و سقف

دیوار ها در دیزاین نقش مهمی را دارند ، در انتخاب رنگ و طرح انها باید دقت زیادی شود تا با وسیله هایی که در ان مکان استفاده میشود هموانی داشته باشد.استفاده از کاغذ دیواری برای دیوار و گچ بری برای سقف انتخاب خوبی است به این دیل که نصب اسانی دارد و میتوان در صورت نپسندیدن به راحتی انها را جایگزین کرد .

انواع سبک در طراحی داخلی

در چیدمان و طراحی سبک های زیادی وجود دارد که در ادامه انها را نام میبیم .

  • سبک مراکشی
  • سبک ژاپنی
  • سبک چینی
  • سبک مصری
  • سبک هندی
  • سبک فرانسوی
  • سبک سوئدی
  • سبک اسپانیایی
  • سبک انگلیسی

اینها انواع سبک در طراحی داخلی هستند که مورد استفاده انواع طراحان ایانی و خارجی قرار میگیرند . با استفاده از فرم کلی این سبک ها هم سلیقه ها جدا سازی میشود و هم انتخاب لوازم برای طراحی اسان میشود .

انجام تمام این مسائل باعث ایجاد یک طراحی خوب میشود که میتوان از دیدن ان لذت برد ، شما هم میتوانید یک دیزاینر خوب باشید که منزل خود را به خوبی طراحی میکند ولی این کار نیاز مند تجربه ، مهارت و علم این کار است . برای یک طراحی خوب میتوانید روی گروه خدماتی یوستا با برند تجاری اوستا یاب حساب کنید . این گروه با داشتن بیش از 15 سال تجربه در این زمینه میتواند سفارش شما را با بهترین کیفیت ( صد در صد تضمینی ) و با نازل ترین قیمت انجام دهد . شما میتوانید با تماس با شماره های داده شده تماس بگیرید و با متخصصین ما مشورت کنید و یا سفارش خود را ثبت کنید .

با ارسال نظرات ، انتقادات و پینهادات مارا در بهتر کردن خدماتمان یاری کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *