نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان در رباط کریم

نقاشی ساختمان و منزل یکی از چالش های بسیار مهم برای تعویض نمای ظاهری منزل و ساختمان به شمار میرود.

افراد همیشه برای نوسازی ظاهری منازل و همچنین برای تغیر نما از نقاشی کردن نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده میکنند.

در این فرایند هم همانند دیگر فعالیت های ساختمانی نیاز مند تجربیات و دانش خاصی است که باید قبل از شروع نقاشی ساختمان آن را بدانید و نسبت به آن آگاهی کامل را کسب کنید.

چرا نقاشی ساختمان و منازل کم رنگ میشوند؟

سوالی که همواره ذهن برخی از افراد را درگیر کرده است همین است. اینکه بعد از گذشت زمان چرا رنگ استفاده شده کم رنگ و یا تغیر رنگ میدهد؟

شاید در مرحله اول به این فکر کنید که شاید از رنگ بی کیفیتی استفاده کرده اید و همین باعث بروز مشکل شده است.

در پاسخ باید بگوییم که شاید انتخاب رنگ بی کیفیت باعث بروز مشکل بشود اما تمام داستان این نیست. وجود عواملی همچون دوده های حاصل از وسایل گرمایشی که در منزل استفاده میکنید هم تعثیر بالایی در این فرایند دارند.

شاید به این فکر کنید که برای اینکه کمتر هزینه کنید باید خودتان دست به کار شوید ولی باید بگوییم که به همین سادگی هم نیست . با خواندن مطالب ذکر شده خودتان میتوانید آگاهی بالایی پیدا کنید و به این نتیجه گیری برسید که بهترین راه حل چیست

چه اقداماتی قبل از نقاشی ساختمان باید انجام دهیم؟

قبل از هر قدمی همه جوانب را در نظر بگیرید. رنگ کردن منزل با رنگ کردن نمای ساختمان متفاوت است.

رنگ کردن منزل میتواند برای مدتی زندگی روتین شما را دچار خلل کند.و از روال عادی خارج کند. ولی با انجام کار درست دیگر نیازی نیست که خانه را هر سال تجدید رنگ کنید و با انجام فعالیت صحیح چندسالی از نقاشی ساختمان و منازل راحت باشید.

قدم اول شناخت رنگ و انتخاب رنگ

اولین مسئله ای که باید در نظر بگیرید شناخت رنگ درست و با کیفیت است. انتخاب رنگ نقش بسیار بالایی را دارد.حتما نیازی نیست که شما همان رنگ قبلی را تجدید رنگ کنید بلکه میتوانید رنگ انتخابی خود را به نسبت وسیله های خود ست قرار دهید و با مبلمان یا فرش و یا پرده های موجود در خانه ی خود متابقت دهید. و رنگ انتخابی را با دکوراسیون خود یکی کنید.

نقاشی
نمونه ای از ست کردن منزل

همان طور که در تصویر بالا مشاهده میکنید رنگ های انتخابی دیوار ها با رنگ کف و درب کاملا ست و یک شکل و زیبا میباشند این عکس نمونه ی زیبایی از ساخت یک دکوراسیون زیبا بعد از نقاشی میباشد.

انتخاب رنگ و یکسان سازی آن با محیط یک علم بزرگ روان شناسی است و انتخاب رنگ صحیح و درست تعثیر بالایی در روحیه سازی افراد منزل دارد. پس انتخاب یک رنگ زیبا مساویست با شاد سازی روحیه ی افراد منزل .

قدم دوم انتخاب نوع رنگ

انتخاب نوع رنگ نیز بسیار اهمیت بالایی دارد . و به سرعت بخشی نقاشی نیز کمک میکند رنگ ها انواع مختلفی دارند.

انواع رنگ ها:

1.رنگ روغنی: ((رنگ روغن یکی از قدیم ترین انواع رنگ های ساختمان است.این رنگ همان طور که از اسمش پیداست پایه ای روغنی دارد. یعنی روغن با مواد رنگی مخلوط شده است. رنگ روغنی ویژگی های بسیاری دارد که به این ویژه گی ها نیز اشاره خواهیم کرد. که کدام یک از آنها ویژه گی مثبت و کدام یک ویژه گی منفی به شمار میرود. با آگاهی داشتن به نسبت معایب و محاسن رنگ روغن انتخاب بهتری میتوان در انتخاب رنگ داشت.

1.عایق 2.دوام بالا 3.قابل شستشو 4.پوشش دهی مناسب 5.دارای نوع براق نیمه براق و مات 6.مناسب برای درب و پنجره 7. محلول در نفت و تینر 8. بوی شدید رنگ 9.دیر خشک شدن 10.پروسه ی رنگ کاری طولانی تر میشود 11.لکه راحت تر تمیز میشسوند))

2.رنگ پلاستیک:(( نوعی دیگر از رنگ که معایب و محاسن خود را دارد رنگ پلاستیک است

1.سادگی در نقاشی 2. محلول در آب 3.بوی تند ندارد 4.خشک شدن سریع 5.جاذب رطوبت 6.دوام کمتر 7.روی اجسام فلزی کاربرد ندارد 8.برخی از انواع آنها قابل شستو شو نمیباشند. 9.برای نقاشی سقف مناسب هستند))

نقاشی

قدم نهایی

قدم نهایی در نقاشی ساختمان و منازل انتخاب یک تیم مجرب با تجربه ی کاری بالا است

گروه خدماتی یوستا با داشتن کادری مجرب و با در دست داشتن بروز ترین ابزار آلات و تجهیزات آماده خدمات رسانی میباشند.

کافیست با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید و از مشاوره و بازدید و قیمت دهی رایگان بهره مند شوید

ما همواره آماده خدمت رسانی در راستای رنگ آمیزی ساختمان , نمای ساختمان , و رنگ آمیزی داخلی منازل هستیم

با تشکر از اعتماد شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *