نماشویی

روش های شستشوی نمای ساختمان

روش های شستشوی نمای ساختمان
شستشوی نمای ساختمان با بهترین کیفیت و ارزانترین قیمت در سرتاسر ایران  توسط گروه یوستایاب .

روش های شستشوی نمای ساختمان  از آنجایی که نمای ساختمان همواره مهمترین بخش برای بازدید کنندگان محل سکونت و یا کسب و کار ما می باشد باید دقت کافی را برای زیبا نگه داشتن آن بکار برد .

اما از آنجایی که نما همواره در مجاورت آلاینده های بسیار زیادی قرار دارد همواره کثیف و دچار جرم گیری می گردد.ما در این مقاله  می خواهیم در باره روش های شستشوی نمای ساختمان توضیحاتی را اعلام نمایید که با توجه به این روش ها خودتان نیز می توانید نماهای کوچک یک طبقه تا دو طبقه را نیز بشویید ولی برای نماهای مرتفع تر شما نیاز به تیم ارائه دهنده خدمات نماشویی دارید .

درباره نماشویی و خدمات آن بیشتر بدانید .

روش های شستشوی نمای ساختمان

درزیر به معرفی این روش ها و آموزش های لازم در این موضوع پرداخته ایم و همواره حتما ایمنی در کار را جدی بگیرید.و اگر به دنبال تیم ارائه دهنده خدمات هستید کافیست با ما تماس بگیرید ما همواره آماده ارائه خدمات در سرتاسر کشور ایران هستیم .

روش های شستشوی نمای ساختمان

نکات بسیار مهم در زمینه شستشوی نمای ساختمان

حتما قبل از شستشو به تاین نکات توجه نمایید  عدم توجه به این نکات می تواند آسیب های جدی را به نما وارد کند و خسارت های زیادی را شامل گردد .

 • نماهای کامپوزیت :این نماها بسیار حساس هستند و نیاز به دقت کافی دارند به هیچ عنوان در شستشوی نمای کامپوزیت از مواد شوینده مانند :جرم گیر قوی،بنزین،تینر و تاید ماشین لباس شویی استفاده نکنید ماده مخصوص شستشوی نمای کامپوزیت آلفا پارانکو نام دارد که یک ماده بسیار گران قیمت  و وارداتی می باشد  ولی نگران نباشید روش هایی وجود دارد که بتوانید این کار را نیز خودتان بدون آسیب رساندن به نما انجام دهید  که  کمی پایینتر به آن پرداخته ایم .
 • نماهای آجری : نماهای آجری به راحتی قابل شستشو نیستند و نیاز بهخ دانش و مهارت کافی دارند به هیچ عنوان نمای آجری را با آب شور شستشو ندهید زیرا چند روز بعد شوره زدن نما را تجربه خواهید کرد .همچنین  از پودر لباس شویی و جرم گیر استفاده ننماید .
 • نماهای سنگی : نماهای سنگی یکیاز  آسان ترین نماها برای شستشو هستند البته به جز سنگ های تیشه ای که واقعا از نماهای دیگر سخت تر هستند .برای شستشوی نماهای سنگی از جرمگیر با غلظت کم مخلوط شده با آب و تاید ماشین لباس شویی با غلظت زیاد می توانید استفاده نمایید .
 • نماهای رنگ شده : در نماهای رنگ شده به هیچ عنوان از مواد نفتی و شیمیایی استفاده نکنید زیرا موجب ازدست رفتن کیفیت و درخشندگی آن می شوید .

روش شستشوی نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت یکی از نماهای بسیار حساس می باشد که نیاز به دقت و دانش کافی دارد  آما روش شستشوی این نما را برایتان گام به گام توضیح می دهیم :

 1. مقداری پارچه نه زبر و نه نرم   آماده نمایید .بهترین پارچه می تواند پارچه پوشک بچه باشد .
 2. مقداری مایع ظرفشویی را با مایع شیشه شوی مخلوط نمایید و کمی آب درون آن بریزید تا رقیق  شوn .
 3. دستمال را آغشته نمایید و با فشار زیاد بر روی سطح بکشید  و این کار را چند با انجام دهید .
 4. آکنون با پمپ آب   که آب را بافشار زیادی هدایت می کند سطح نما را بشویید .

اگر هنوز با این کار نمای شما تمیز نشده شما نیاز به خدمات نماشویی کامپوزیت دارید زیرا رسوب ناشی از شستشوی مداوم نمای کامپوزیت موجب مقاوت  آن به شستشو  و رنگ پذیری آن می گردد کافیست با ما تماس بگیرید .

 روش شستشوی نمای آجری

نماهای آجری را می توان به راحتی تمیز کرد و روش آن به صورت زیر می باشد  فقط باز هم تاکید می نماییم از استفاده از آب شور جدا خوداری نمایید :

 1. مقداری جوش شیرین را با 1.3لیوان چای خوری سرکه مخلوط نمایید (برای 4متر
  مربع) کمی هم مایع دستشویی درون آن بریزید و با آب مخلوط نمایید .
 2. اکنون نمای آجری را با اسکاج و مایع درست شده اسکاج کشی نمایید این کار را  چند بار به آرامی و با کمترین  فشار تکرار نمایید تا نما از جرم و کثیفی پاک گردد.
 3. اکنون با پمپاژ قوی آب سطح نما را بشویید .

نکته هیچ گاه آجر نرم شده را که چند روز خیس بوده با اسکاج نشویید زیرا موجب ایجاد خطوط می شود .

شستشوی نماهای سنگی

شستشوی نماهای سنگس یکی از راحترین روش ها می باشد برای شستشوی آن کافیست به صورت زیر عمل نمایید :

 1. هر ظرف مایع جرم گیر من برای 10 متر مربع نما با آب به صورت 3 برابر اضافه گردد و درون یک سطل مخلوط گردد .
 2. سپس با دستمال زبر  نمای سنگ شده توسط این مایع شسته شود .
 3. برای 5 دقیقه نما را به این حالت رها نمایید و سپس با فشار زیاد  آب نما را بشویید .

شستشوی نماهای رنگ شده

نماهای رنگ شده بسیار حساس می باشند بهتر است این نماها با پودر رخختشویی دستی  شسته شود و فورا آب کشی شود .

روش های شستشوی نمای ساختمان اگر نیاز به نماشویی تخصصی دارید کافیست با ما تماس بگیرید ارائه خدمات نماشویی و شستشوی نمای ساختمان با بهترین کیفیت و ارزانترین قیمت .

]]>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *